2018_GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK

Görünmeyen dünyada yolculuk

Vali Ersin Yazıcı, TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Kapsamında Desteklenen "Görünmeyen Dünyada Yolculuk: Deneyden Deneyime Bir Nanobilim Entegrasyon" Projesi tanıtım toplantısına katıldı.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Proje Çağrısı kapsamında kabul edilen proje, Balıkesir Üniversitesi Fen/Edebiyat Fakültesi Fizikokimya Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Doğan yönetiminde gerçekleştirilecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünün desteklediği eğitimlerde, Prof. Dr. Ümit Çakır, Prof. Dr. Hilmi Namlı, Doç. Dr. Yasemin Turhan, Doç. Dr. Onur Turhan, Doç. Dr. Pınar Turan Beyli, Öğretim Görevlisi Berna Koçer Kızılduman, Öğretim Görevlisi Dr. Mehmet Emin Diken, Öğretim Görevlisi Zeynep Bicil, Öğretim Görevlisi Ersin Yanmaz, Öğretim Görevlisi Uğur Yalnız ve Rehber Fatih Pehlivan eğitmen olarak görev alacak.

HER ÖĞRENCİMİZ FARKLI NİTELİK VE YETENEKL ERE SAHİPTİR
Bu Proje ile öğrencilerin bilime karşı farkındalıklarının gelişm esinin hedeflediğini ifade eden Vali Yazıcı, "Gençleri çok iyi değerlendirmeliyiz çünkü geleceği bunlar inşa edecek. TÜBİTAK 4004 projeleri kapsamında yürütülmüş bu projede, öğrencilerin hem yaparak-yaşayarak öğrenme hem de aktif öğrenme ilkelerine göre bir öğrenme süreci yaşamaları hedeflenmiştir. Projeye dayalı bilimsel çalışmaları gerçekleştirdiğimiz takdirde öyle inanıyorum ki Balıkesir, ülkemizin ve bölgemizin bilim, sanat ve kültür merkezi haline gelecektir. Öğrencilerin bilimsel çalışmalara ve arayışlara yöneltilmesinin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu ve benzeri projeler öğrencilere bilimi, bilimsel düşünceyi ve araştırmayı aşılayıp sevdirmek açısından çok önemli. Her öğrencimiz farklı nitelik ve yeteneklere sahiptir. Öğrencilerimizin potansiyellerini en üst seviyede kullanmalarını sağlamalı, topluma en yararlı şekilde hizmet etmelerine vesile olmalıyız. Bu projeye destek verenlere teşekkür ediyorum."dedi.

BİZİM EN ÖNEMLİ GÜNDEMİMİZ EĞİTİMDİR
Geleceğe dair hedef belirlemeleri noktas ında öğrencilerin sağlıklı kararlar vermelerinin önemli olduğunu belirten Vali Yazıcı, "Bizim en önemli gündemimiz eğitimdir. Hepimiz bir ekip ruhu içinde hareket edeceğiz.Sizlerle birlikte var gücümüzle Balıkesir´de eğitimi geliştirmek, eğitimin kalitesini ve seviyesini yükseltmek için çalışıyoruz. Birlikte hareket edilirse, başarıya giden yoldaki engeller kolay aşılır. Çocuklarımız için daha doğru kararlar alırız." dedi.
Düzenlenen programa Vali Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

KAYNAK: http://www.yenierdekgazetesi.com/haber/gorunmeyen-dunyada-yolculuk-32765.html


2018_BAÜN, Fen Lisesi Öğrencilerini Nanoteknoloji Ile Buluşturuyor 1

2018_BAÜN, NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 1

2018_BAÜN, FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 2

2018_BAÜN, NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 2

2018_BAÜN, FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR

2018_GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK

2018_NANOTEKNOLOJİ BALIKESİR’DE

2018_Görünmeyen Dünyada Yolculuk Projesi Tanıtıldı

2018_‘GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK’ PROJESİ TANITILDI

2018_Görünmeyen dünyada yolculuk projesi tanıtıldı

2018_Görünmeyen dünyada yolculuk projesi tanıtıldı

2018_Görünmeyen Dünyada Yolculuk Sona Erdi

2018_Nanobilim Teknoloji Sergisi Açıldı

2018_NANOBİLİM TEKNOLOJİ SERGİSİ AÇILDI

2018_"GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK” SERTİFİKA TÖRENİ

2018_Nanobilim Teknoloji sergisi açıldı


©2018

MND Ajans

HAKKIMIZDA

Görünmeyen Dünyada Yolculuk 2: Deneyden Deneyime Bir Nanobilim Entegrasyon Projesi Bu Proje TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Kapsamında Desteklenmektedir.

İLETİŞİM

Yürütücü: Doç. Dr. Yasemin TURHAN
yozdemir@balikesir.edu.tr
gorunmeyendunyadayolculuk@gmail.com
Tel No: 0505 268 35 14