2018_NANOTEKNOLOJİ BALIKESİR’DE

NANOTEKNOLOJİ BALIKESİR’DE

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Projesi kapsamında Balıkesir’den Fen Lisesi öğrencilerini “Nanoteknoloji” ile buluşturmayı amaçlayan “Görünmeyen Dünyada Yolculuk: Deneyden Deneyime Bir Nanobilim Entegrasyon Projesi”, yapılan açılış programıyla başladı. Projenin açılış programına; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, proje ekibi, öğretim elemanları, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda daha sonra Proje Yürütücüsü Fen-Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Doğan proje hakkında bilgiler verdi. Doğan, 16-21 Temmuz 2018 tarihleri arasında 40 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilecek projenin amacının; nano bilim ve nano teknoloji konularına Balıkesir’deki Fen Lisesi öğrencilerinin ilgisini çekmek, öğrenciler arasında farkındalık oluşturmak, öğrencilerin temel bilimlere ilgilerini artırmak, sorgulayan ve düşünen, konuları bilimsel bakış açısı ile irdeleyebilen, araştırmacı, yaratıcı fikirleri ve çözümleri olan, problem çözme becerisini kullanabilen, teknolojiyi takip eden özgüveni yüksek öğrencilerin ve geleceğin bilim insanlarının ülkemize kazandırılması olduğunu ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız da yaptığı konuşmada, projede yer alan öğrencilerin üniversite ve bilim ortamıyla erken dönemde tanışma fırsatı buldukları için şanslı olduklarını ifade ederken, proje ekibine ve projeyi destekleyenlere teşekkür etti.

Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Özdemir de, teknolojik gelişmelerin gerisinde kalmamak adına, 4.0 sanayide yaygınlaşmak ve nanoteknoloji alanında yer alabilmek adına bugünlerden hazırlık yapmanın önemine dikkat çekti. Geleceğin Aziz Sancar’ları olmaya aday olarak nitelendirdiği bugünün öğrencilerinin projeden azami yarar sağlamalarını tavsiye eden Rektör Özdemir, projeyi hazırlayanlara ve destekleyenlere teşekkür ederken, projenin başarılı olması temennileriyle sözlerini tamamladı.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı da konuşmasında bilgi ve bilişim çağında gençlerin ülkelerine hizmet etmek ve varlıklarını hissettirmek adına, çağı yakalamayı öncelikle ve özellikle bilimsel alanda gerçekleştirmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Balıkesir’deki gençlerin ve okulların, Balıkesir’deki üniversitelerle her alanda birliktelik içinde her daim bir araya gelmelerinin önemli olduğu söyleyen Vali Yazıcı, projeyi hazırlayanları ve öğrencileri kutlayarak gerçekleştirilecek projenin hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.

3 Profesör, 3 doçent, 5 öğretim görevlisi akademisyen ile 5 rehber, 1 tekniker ve 1 sağlık personelinin katkılarıyla gerçekleşecek projenin sonunda katılımcı öğrenciler, günlük çalışmaları sonucunda kendi hazırlayacakları posterleri, 21 Temmuz 2018 Cumartesi günü 13.00-16.00 saatleri arasında Yaylada alışveriş merkezinde vatandaşlarla paylaşacaklar.

KAYNAK: http://www.yenihabergazetesi.net/nanoteknoloji-balikesirde/
2018_BAÜN, Fen Lisesi Öğrencilerini Nanoteknoloji Ile Buluşturuyor 1

2018_BAÜN, NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 1

2018_BAÜN, FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 2

2018_BAÜN, NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 2

2018_BAÜN, FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR

2018_GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK

2018_NANOTEKNOLOJİ BALIKESİR’DE

2018_Görünmeyen Dünyada Yolculuk Projesi Tanıtıldı

2018_‘GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK’ PROJESİ TANITILDI

2018_Görünmeyen dünyada yolculuk projesi tanıtıldı

2018_Görünmeyen dünyada yolculuk projesi tanıtıldı

2018_Görünmeyen Dünyada Yolculuk Sona Erdi

2018_Nanobilim Teknoloji Sergisi Açıldı

2018_NANOBİLİM TEKNOLOJİ SERGİSİ AÇILDI

2018_"GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK” SERTİFİKA TÖRENİ

2018_Nanobilim Teknoloji sergisi açıldı


©2018

MND Ajans

HAKKIMIZDA

Görünmeyen Dünyada Yolculuk 2: Deneyden Deneyime Bir Nanobilim Entegrasyon Projesi Bu Proje TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Kapsamında Desteklenmektedir.

İLETİŞİM

Yürütücü: Doç. Dr. Yasemin TURHAN
yozdemir@balikesir.edu.tr
gorunmeyendunyadayolculuk@gmail.com
Tel No: 0505 268 35 14