2018_"GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK” SERTİFİKA TÖRENİ

GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK” SERTİFİKA TÖRENİ 24/07/2018

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Balıkesir Üniversitesi ve İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yürütülen “Görünmeyen Dünyada Yolculuk: Deneyden Deneyime Bir Nanobilim Entegrasyon Projesi” poster sergisi ve sertifika töreni ile son buldu.

21 Temmuz 2018 Cumartesi günü saat 13:30’da Yay/ada Alışveriş Merkezinde gerçekleştirilen poster sergisi ve sertifika törenine İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Karesi İlçe Millî Eğitim Müdürü Sami Günnü, Proje yürütücüsü Prof. Dr. Mehmet Doğan, akademisyenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında proje yürütücüsü Balıkesir Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümünöğretim üyesi Profesör Doktor Mehmet Doğan’ın öncülüğünde 16-21 Temmuz tarihleri arasında nanoteknoloji bilimine dair araştırma ve inceleme yapan 40 öğrenci, eğitimlerin sonunda projeye dair hazırladıkları posterleri sergiledi. Proje ile 5 gün boyunca deneyler yaparak taneciklerin nano boyuta indirilmesinde kullanılan sistemleri, nano boyutun nasıl ölçülebileceğini, gözenek boyutu analizinde kullanılan sistemleri ve ayrıca nano malzemenin termal özelliklerinde meydana gelen değişimi inceleyen genç bilimciler, yeni bilgilerini posterlerine yansıttı.


Etkinlikten duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız: “TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destekleme Programı kapsamında Balıkesir Üniversitesi ile ortaklaşa yürütmüş olduğumuz “Görünmeyen Dünyada Yolculuk: Deneyden Deneyime Bir Nanobilim Entegrasyon Projesi” poster sergisi ve sertifika töreninde siz değerli öğrencilerimizin mutluluğuna ortak olduğum için çok mutluyum ve geleceğimiz adına da çok umutluyum. Çünkü bizler üniversite ile ancak üniversite sınavını kazanıp üniversiteye başladığımız gün tanışma imkanı bulabilmişken siz değerli öğrencilerimizi lise sıralarında iken üniversite ile ve laboratuvarlarla buluşturmuş olmak bizler için mutluluk vesilesi oldu. Beş günlük proje eğitiminin ardından bugün Fen Lisesi öğrencilerimizin birbirinden harika sunumları, gözlerindeki ışıltı; bu proje ile ne kadar doğru bir yolda olduğumuzu bizlere gösterdi. Proje yürütücümüz Prof. Dr. Mehmet Doğan hocamıza ve tüm proje ekibine gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Açılışın ardından İl Millî Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız ve davetliler başarılı bilimsel çalışmaların sergilendiği posterleri tek tek ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı. Projeye katılan öğretim üyeleri, öğretmen ve öğrencilere sertifikalarının verilmesi ile tören son buldu. 


KAYNAK: http://www.bansesgazetesi.com/gorunmeyen-dünyada-yolculuk-sertifika-töreni-24072018/


2018_BAÜN, Fen Lisesi Öğrencilerini Nanoteknoloji Ile Buluşturuyor 1

2018_BAÜN, NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 1

2018_BAÜN, FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 2

2018_BAÜN, NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR 2

2018_BAÜN, FEN LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİ NANOTEKNOLOJİ İLE BULUŞTURUYOR

2018_GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK

2018_NANOTEKNOLOJİ BALIKESİR’DE

2018_Görünmeyen Dünyada Yolculuk Projesi Tanıtıldı

2018_‘GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK’ PROJESİ TANITILDI

2018_Görünmeyen dünyada yolculuk projesi tanıtıldı

2018_Görünmeyen dünyada yolculuk projesi tanıtıldı

2018_Görünmeyen Dünyada Yolculuk Sona Erdi

2018_Nanobilim Teknoloji Sergisi Açıldı

2018_NANOBİLİM TEKNOLOJİ SERGİSİ AÇILDI

2018_"GÖRÜNMEYEN DÜNYADA YOLCULUK” SERTİFİKA TÖRENİ

2018_Nanobilim Teknoloji sergisi açıldı


©2018

MND Ajans

HAKKIMIZDA

Görünmeyen Dünyada Yolculuk 2: Deneyden Deneyime Bir Nanobilim Entegrasyon Projesi Bu Proje TUBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Kapsamında Desteklenmektedir.

İLETİŞİM

Yürütücü: Doç. Dr. Yasemin TURHAN
yozdemir@balikesir.edu.tr
gorunmeyendunyadayolculuk@gmail.com
Tel No: 0505 268 35 14